Дома Останати Кошарка НБА Откриено каде ќе се одржи „Ол-Стар“ викендот во 2020 година (ФОТО)

Откриено каде ќе се одржи „Ол-Стар“ викендот во 2020 година (ФОТО)

Во викендот кој е зад нас во НБА беше резервиран за „Ол-Старот“ кој се одржа во Шарлот.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓На затварањето на овој „Ол-Стар“ на главниот натпревар помеѓу сите ѕвези беше откриено дека домаќин на следниот настан ќе биде „Јунајтед центарот“ во Чикаго, домот на Чикаго Булс.

Викендот од 14-ти до 16-ти јануари во 2020 година ќе биде резервиран за собирот на најдобрите во НБА лигата.

Откриено беше и логото на новиот „Ол-Стар“.

Ќе потсетиме последниот „Ол-Стар“ натпревар во Шарлот заврши со победа на тимот на Леброн.

ЈАНИС ТИМ – ЛЕБРОН ТИМ 164:178 (53:37, 42:45:36:50, 33:46).

Леброн тим: Дурант 31 (6/9 за три), Ленард 19 (5/11 за три), Џејмс 19 (1/8 за три), Харден 12 (4/13 за три), Ирвинг 13, Дејвис 5, Олдриџ 2, Таунс 11, Лилард 18, (6/17 за три), Симонс 10. Вејд, 7, Томпсон 20 (6/12 за три, Бил 11 (3/10 за три).

Јанис тим: Адетокумбо 38, Џорџ 20 (6/12 за три), Ембид 20, Кари 17 (4/17 за три), Грифин 10, Новицки 9, Мидлтон 20 (6/10 за три), Јокиќ 6, Вучевиќ 4, Расел 6, Лаури 3, Вестбрук 17 (1/8 за три).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Дебакл за Голден Стејт: Њу Орлеанс ги победи со 45 разлика

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Голден Стејт дож…