Дома Македонски спорт Мак фудбал Осоговци „фаќаат“ сеир по „6-ката“ на Саса: Во комшии се игра тенис

Осоговци „фаќаат“ сеир по „6-ката“ на Саса: Во комшии се игра тенис

Денес Каминца Саса со убедливи 6:0 беше поразена од Македонија Ѓорче Петров и така го заврши настапот во македонскиот куп.

Овој пораз на Саса го искористија нивните соседи од Осогово кои им „фатија“ сеир.

Ваквата објава на Осогово е еден вид одговор откако пред натпреварот Каменица Саса со една шега кој звучи навистина лошо им испрати провокација. Ваквата објава на Саса беше набрзо избришана, а клубот и се извини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

По поразот од Силекс Пелистер се раздели со Зоран Штерјовски

Пелистер вчера запиша пораз во ПМФЛ од Силекс, а по овој пораз клубот го раскина договорот…