Дома Трансфер зона Ориги го напушта Ливерпул во јануари

Ориги го напушта Ливерпул во јануари

Напаѓачот на Ливерпул, Дивок Ориги најверојатно ќе го напушти клубот во зимскиот преоден рок, пренесуваат англиските медиуми.

25-годишниот напаѓач не добива голема минутажа кај Јирген Клоп, па тоа е причината поради која сака да ја промени средината.

Оваа сезона Ориги настапи на три натпревари за Ливерпул во сите конкуренции, на кои постигна 1 гоал и запиша 1 асистенција.

Интерес за него покажуваат неколку клубови од Премиер лигата и Серија А, а Ливерпул е спремен да го пушти ако пристигне добра понуда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан и Ливерпул во битка за потписот на Кабак

Милан во летниот преоден рок не успеа да доведе дефанзивец, па тоа ќе биде приоритет за „р…