Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Онана исфрлен од репрезентацијата на Камерун

Онана исфрлен од репрезентацијата на Камерун


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Во пресрет на мечот со Србија, селекторот на Камерун Ригоберт Сонг, го избрка голманот Андре Онана од селекцијата.

Голманот на Интер е еден од најважните играчи на африканската селекција, но денеска не беше во составот поради одлуката на селекторот Ригоберт Сонг.

Камерунските медуми да откријат дека Онана и Сонг имале кавга, а тема бил стилот на игра на Камерун на овој Мундијал.

Онана си заминал од репрезентацијата и повеќе нама да настапува на Мундијалот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…