Дома Фудбал Озил најави кам бек во Примера: Што ли носи зимскиот преоден рок?!

Озил најави кам бек во Примера: Што ли носи зимскиот преоден рок?!

0

Приказната со Јунајтед е сериозна, но ниту статусот на Мурињо не е сигурен, покрај тоа, се чини дека Португалецот имаа опции со младите играчи, но и Ибрахимовиќ се враќа, па така Месјут Озил тешко би можел да смета на вистинска шанса.

Опции има малку, но како што се наведува се појавил и Атлетико Мадрид. Ним им е потребен плејмејкер, стапија во контакт со Озил, но тој има два услови.

Првиот се подразбира, Атлетико да игра во ЛШ, бидејќи Германецот не сака повторно да го пропушти натпреварувањето во елитата. Вториот, тешко е остварливо Гризман да остане, со нив и Диего Коста, „Јорганџиите“ би можеле да бидат рамо до рамо со Барселона и Реал.

Но, со оглед на клаузулат, тешко е да се очекува дека Гризман ќе продолжи на „Висенте Калдерон“, единствена можност е да одбие да замине како и минатото лето, односно да му остане лојален на клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Фудбал

Проверете

Кај Валверде мина прагот на толеранција: Каталонскиот предводник гласно се изјасни ПРОТИВ одлуките на управата

Барселона изгледа го договори трансферот со Арсенал од 20 милиони евра во јануари, за Герм…