Дома Македонски спорт Мак фудбал Одредени судиите за 12. коло во ПМФЛ

Одредени судиите за 12. коло во ПМФЛ

Во викендот кој е пред нас ќе се играат натпревари од 12. коло во ПМФЛ.

Сите натпревари освен дуелот помеѓу Шкупи и Брегалница ќе се одиграат во сабота. Овие две екипи ќе се сретнат утре.

Од Фудбалската федерација на Македонија ги одредија и судиите за ова коло.

НАТПРЕВАРИ И СУДИИ ЗА 12. КОЛО:

Петок:

Шкупи – Брегалница (Ф.Идризи -Тетово)

Сабота:

Пелистер – Македонија ЃП (С.Трпчевски – Кавадарци)

Скопје – Ренова (А.Ставрев – Скопје)

Шкендија – Тиквеш ( М.Ецкоски – Охрид)

Борец – Работнички (М.Стојановски – Кичево)

Струга Трим Лум – А.Пандев (С.Стојанов – Штип)

Фото: ФК Брегалница

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Супер дерби на Чаир, многу шанси, два гола и мајсторија на Фреди Алварез! 🎥

Денес се играат натпревари од 17. Коло во првата македонска лига, а најголемо внимание при…