Дома Македонски спорт Мак фудбал Одредени судиите за 10. коло во ПМФЛ

Одредени судиите за 10. коло во ПМФЛ

После репрезентативната пауза викендов ќе се врати клупскиот фудбал, а со тоа и возбудувањата во ПМФЛ.

Веќе се распределени и судиите за натпреварите кои ќе се играат во петок и сабота. Утре ќе се сретнат Работнички и Скопје на Националната Арена, а во сабота ќе се одиграа преостанатите пет средби.

Најголемо внимание привлекува натпреварот помеѓу Академија Пандев и Шкендија кој се игра во Струмица.

НАТПРЕВАРИ И СУДИИ 10. КОЛО ПМФЛ

Работнички – Скопје: Ставрев Александар

Струга Трим Лум – Борец: Стојановски Марјан

Академија Пандев – Шкендија: Трпчевски Стојанче

Тиквеш – Шкупи: Стојчевски Игор

Ренова – Пелистер: Качевски Јован

Брегалница – Македонија Ѓорче Петров: Грујоски Александар

Сите натпревари се играат со почеток од 14:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Зука: Сакаме успех на два фронта, очекувам голема поддршка од „Шверцерите“

Во само неколку дена Шкупи и Тиквеш повторно ќе ги одмерат силите. Во саботата беше 0:1 за…