Дома Македонски спорт Одличен настап на Милан Ристовски – погоди и асистираше против Стефан и Адеми!

Одличен настап на Милан Ристовски – погоди и асистираше против Стефан и Адеми!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Денес пријателски натпревар одиграа Спартак Трнава и Динамо Загрен, а тоа беше дуел на Милан Ристовски против неговиот брат Стефан Ристовски и Аријан Адеми.

Натпреварот заврши без победник 3:3. Спартак имаше фуриозни пет минути во првото полувреме кога постигна три гола. Еден од најзаслужните за таа предност беше токму помладиот Ристовски кој постигна гол и запиша асистенција.

Прво го отвори резултатот со гол од пенал во 29. минута, а во 34. минута асистираше за 0:3. Динамо сепак не дозволи да биде поразен и со головите на Менало, Петковиќ и Емрели се избори за реми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

„Бомба“: Асенсио пред трансфер во ПСЖ

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Шпанските медиуми објавија бомбастична инфор…