Дома Фудбал Англија Одигра само 13 минути во Ливерпул, па се враќа во Јувентус

Одигра само 13 минути во Ливерпул, па се враќа во Јувентус


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп потврди дека „црвените“ нема да го откупат Артур Мело, кој е на позајмица од Јувентус.

Бразилецот одигра еден меч за „црвените“, односно само 13 минути во мечот од Лигата на шампионите против Наполи на гости.

Артур не се покажа како добро засилување, па поради тоа ќе се врати во Јувентус после истекот на позајмицата.

„Му посакувам се најдобро. Неговиот професионализам и неговите способности се подобро познати на секој кој соработувал со него“, изјави Клоп.

За Артур нема повеќе место ниту во Јувентус, па на лето сигурно ќе си бара нов клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

УЕФА му задава тежок удар на Јувентус!?

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Нови лоши ве…