Дома Фудбал Останато Овој човек тврди дека е подобар од Роналдо и Меси!

Овој човек тврди дека е подобар од Роналдо и Меси!

Можеби и има право, постигна повеќе голови од нив двајца.

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Бразилецот Ромарио кој доминираше во почетокот на дваесетите години и беше најдобар стрелец на Светското првенство САД во 1994 година.

Ромарио беше избран и за еден од најдобрите фудбалери на Светските првенства бидејќи во 2002 година доби место во најдобриот тим на сите Мундијали.

Тој е еден од оние фудбалери кои во својата кариера ја поминаа магичната бројка од 1000 постигнати голови.

„Навистина, Меси и Роналдо имаат различни карактеристики, тие денес се најдобри во светот. Ги освојуваат титутлите и Златната топка, но јас сум сигурен дека сум подобар од нив двајца во шеснаесетникот. Никогаш нема да го достигнат мојот број на голови, можеби и кога ќе ги завршат своите кариери јас ќе имама двојно повеќе погодоци од нив“, изјави Ромарио за бразилските медиуми.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Tрадицијата вели: Реал Мадрид ќе биде шампион!

Реал Мадрид е многу блиску до рекордната 34.титула во Ла Лига откако вчера беше победен Ге…