Дома Фудбал Останато Ова е уште еден доказ дека Хаверц е пред трансфер во Челзи

Ова е уште еден доказ дека Хаверц е пред трансфер во Челзи

Oдличниот германски фудбалер е пред потпис со Челзи.

Хаверц ја напушти базата на германската репрезентација во Штутгарт и отпатува во Лондон каде што во наредните 48 часа ќе стане нов играч на Челзи.

Тој прво ќе ги помине лекарските прегледи и ќе стави потпис на нов договор. Очекувањата се Баер од неговото заминување да добие оштета од 100 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Повеќе нема дилеми, Роналдо останува во Јувентус

Иднината на Кристиано Роналдо беше предмет на шпекулации и многу медиуми тврдеа дека може …