Дома Видео Ова е уживање да се гледа: Роналдињо покажа дека уште има магија во неговите нозе (ВИДЕО)

Ова е уживање да се гледа: Роналдињо покажа дека уште има магија во неговите нозе (ВИДЕО)

Бразилската легенда Роналдињо долги години ја воодушевуваше публиката ширум светот, а сега одново го направи тоа на еден хуманитарен турнир.

Популарниот „волшебник“ покажа дека уште има магија во неговите нозе и на два пати во период од пет секунди изведе две идентични маестрални додавања.

Ова да се гледа е вистинско уживање.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Сити се огласи откако им беше поништена казната за неиграње во Лигата на шампионите

Манчестер сити соопшти дека е задоволен со одлуката на Судот за спортска арбитража во Лоза…