Дома Македонски спорт Мак ракомет Ова е реткост од Дибиров – промаши празен гол 🎥

Ова е реткост од Дибиров – промаши празен гол 🎥

Во овие моменти Вардар го игра натпреварот против Е.Пелистер и е пред убедлива победа.

Вардар игра одлично, па можеби дојде и до мало опуштање кај Тимур Дибиров. При една контра руското крило промаши празен гол што за него е навистина реткост. Сепак, веќе во следниот напад Дибиров се поправи и погоди од далечина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Oбјавен распоредот на Вардар за новата сезона во Лигата на шампионите

Денес ЕХФ го потврди распоредот на Вардар за новата сезона во Лигата на шампионите. Според…