Дома Фудбал Останато Ова е за сите пофалби: Фудбалер на Бока со фантастичен гест ги собра симпатиите (ВИДЕО)

Ова е за сите пофалби: Фудбалер на Бока со фантастичен гест ги собра симпатиите (ВИДЕО)

Тимот на Бока вчера одигра 0:0 на домашен терен и на тој начин се пласираше во полуфиналето од Копа Либертадорес поради победата од 3:0 во првиот натпревар.

Во овој натпревар вниманието го привлече Лисандро Лопез кој оваа сезона настапува за Бока. Противничкиот фудбалер Кристијан Круз лежеше повреден, а Лопез во тој момент направи потег со кој ги собра симпатиите.

Лопез побрза да му помогне на медицинскиот тим за побрзо да му се укаже помош на Круз.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

БАНДА СО ИНТЕРВЈУ ЗА СПОРТСКИ: Никој не може да биде сакан како Кара и Столе, сакам еден ден пак заедно да играме во Вардар!!

Дејан Милосављев беше еден од милениците на скопската публика, меѓутоа поради проблемите в…