Дома Видео Ова го нема нигде: Циркуз на натпреварот Ал Џезира – Реал Мадрид

Ова го нема нигде: Циркуз на натпреварот Ал Џезира – Реал Мадрид

Фудбалерите на Ал Џезира и Реал Мадрид вечерва го одиграа полуфиналето на Светското клупско првенство во кој имаше многу контроверзни моменти.

Реал во 30. минута постигна погодок. Судијата прво го поништи погодокот, а потоа го призна. Но повторно, после две минути со преглед на видео технологијата одлучи да го поништи погодокот.

Во финишот на првиот дел Ал Џезира успеа да дојде до водство со 1-0. На самиот почетокот од второто полувреме овој тим ја удвои предноста, но после тоа повторно настана циркус на теренот.

Фудбалерите на Ал Џезира го прославија погодокот, а после три минути реагираше судијата и ВАР, па го поништија погодокот поради офсајд.

Во продолжение со голот на Бејл, Реал дојде до победа од 2-1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ѕвездата на Реал е навивач на Барселона: Плачеше поради Барса

Ѕвездата на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор е навивач на Барселона, тврди бившиот скаут на Ка…