Дома Фудбал Италија Ова видео ја докажува доминацијата на Аталанта против Јувентус (ВИДЕО)

Ова видео ја докажува доминацијата на Аталанта против Јувентус (ВИДЕО)

Аталанта два пати водеше во Торино вчера против Јувентус, но на крајот натпреварот заврши без победник 2:2.

И во вчерашниот натпревар Аталанта покажа дека е една од најатрактивните екипи во Европа во овој момент. Тимот на Џан Пиеро Гасперини играше неверојатен фудбал, а тоа го презентираа и против Јувентус.

Во текот на воведните 15 минути Аталанта имаше скоро 70% посед на топка, а осум минути и 11 секунди пред голот на Дуван Запата тој процент изнесуваше 100%!

Видеото покажува дека играчите на „старата дама“ едвај да ја допреа топката во тој период.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Дел Пиеро: Пирло има се што треба да биде подобар од Зидан

Зинедин Зидан во првите две ипол сезони како тренер освои три титули во Лигата на шампиони…