Дома Македонски спорт Објавен скратениот список за натпреварите со Финска и Швајцарија 📸

Објавен скратениот список за натпреварите со Финска и Швајцарија 📸

Селекторот на машката репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров го објави списокот на повикани ракометари за натпреварите Финска и Швајцарија.

Списокот се скратен на 21 ракометар, а млаите Кузманоски, Атанасијевиќ и Кукуловски ќе чекаат дополнително повик.

На 28. април ќе го стуваме во Финска, а потоа на 2. мај дома ќе играме со Швајцарија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Навивачите на Сити му се налутија на Гвардиола: Немаме време сите во среда навечер за гледање фудбал во живо!

Пеп Гвардиола ги критикуваше навивачите на Манчестер Сити, а тие веднаш му одговорија. Сит…