Дома Македонски спорт Објавен скратениот список за натпреварите со Финска и Швајцарија 📸

Објавен скратениот список за натпреварите со Финска и Швајцарија 📸

Селекторот на машката репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров го објави списокот на повикани ракометари за натпреварите Финска и Швајцарија.

Списокот се скратен на 21 ракометар, а млаите Кузманоски, Атанасијевиќ и Кукуловски ќе чекаат дополнително повик.

На 28. април ќе го стуваме во Финска, а потоа на 2. мај дома ќе играме со Швајцарија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Богаташ купи клуб за да може да игра неговиот син од 126 килограми📷

Фудбалските клубови за жал станаа „играчки“ на богатите луѓе. Па неверојатна приказна ни п…