Дома Топ вести Објавени платите во Реал: Јовиќ седи на клупа и добива богатство! (ФОТО)

Објавени платите во Реал: Јовиќ седи на клупа и добива богатство! (ФОТО)

0

Специјализираниот сајт за плати на фудбалери „Capology“ објави колку заработуваат фудбалерите на Реал Мадрид, а многу ги изненади податокот дека Србинот Лука Јовиќ е пласиран на високото трето место.

Јовиќ минатото лето дресотн а Ајнтрахт Франкфурт го замени со дресот на Реал Мадрид во трансфер вреден 60 милиони евра.

Сепак, во „кралевите“ засега не ги оправда очекувањата и добива мала минутажа од Зидан. Поголемиот дел од натпреварите седи на клупата, а во некои од нив не добива ниту минута на теренот.

Поради тоа многумина се изненадени дека Лука е трет најплатен играч на Реал со годишна заработка од дури 20.8 милиони евра. Пред Јовиќ е само Азар со 31.2 милиони евра и Герет Бејл со плата од 27.9 милиони евра.

Погледнете ја комплетната листа во Реал.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ѕвездата на Барселона: На многу работи не гледам на цената, но да се купува Ферари е лудост

Кога минатата година Клемент Ленглет за 36 милиони евта од Севиља премина во Барселона мно…