Дома Трансфер зона Обамејанг прифаќа мала плата, само да се врати во Барселона

Обамејанг прифаќа мала плата, само да се врати во Барселона


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Пјер Емерик Обамејанг на лето сигурно ќе го напушти Челзи,  а негова желба е да се врати во Барселона.

Тој дојде во Челзи по барање на Тухел и не добива голема минутажа кај Потер, па сака да ја промени средината, а и „сините“ сакаат да се ослободат од него.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Обамејанг стапил во контакт со Чави и сака да се врати во Барселона.

Каталонците се отворени повторно да го доведат на „Камп Ноу“, но неможат да си ја дозволат неговата висока плата.

Наводно Обамејанг е спремен на значително намалување на платата само да се врати во Барселона.

Тој остана во одлични односи со целиот тим и неодамна во соблакувалната на Каталонците ја славеше победата на „Ел Класико“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед тргнува по Мане

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Садио Мане е незадо…