Дома Видео Ноле пцуеше по навивачите, реагираше и обезбедувањето

Ноле пцуеше по навивачите, реагираше и обезбедувањето

0

Новак Ѓоковиќ ја освои титулата на УС Опен откако со 3:0 во сетови беше подобар од Аргентинецот Дел Потро.

Српскиот тенисер на голема врата се врати на сцена, а после титулата на Вимболдон ова за Ноле е втор Гренд Слем трофеј во сезоната иако пред неколку месеци многумина го отпишаа.

Борбата меѓу Ѓоковиќ и Дел Потро беше неверојатна, а атмосферата беше како на фудбалски натпревар. Аргентинските навивачи направија се за да го бодрат својот тенисер, а некои дури се обидуваа со довикнувања да му попречат на Новак.
Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Дуел на два „вундеркинда“: Де Лихт против Мбапе (видео)

Холандија ја победи Франција на домашен терен во Лигата на нации, а мечот беше особено инт…