Дома Фудбал Англија Нов дизајн: Фотографии од новиот дрес на Јунајтед, нема да биде оној од кој навивачите се разочараа

Нов дизајн: Фотографии од новиот дрес на Јунајтед, нема да биде оној од кој навивачите се разочараа

На социјалните мрежи се проширија фотографии од домашниот дрес на Манчестер Јунајтед за следната сезона.

Иако прво се најавуваше дека дресот ќе биде шарен, со изразито жолти и црни линии кои потсетуваат на автобуски седишта, сепак нема да е така.

Дресот ќе има линии, но тие нема да се забележуваат многу, па тоа ги израдува фановите на Манчестер Јунајтед кои сега се многу позадоволни со новиот дизајн.

Дополнително, протекоа и фотографии од гостинскиот дрес кој и следната сезона ќе биде темен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

ЕУРО анализа: Англија – Шкотска, дерби во секоја слисла на зборот, на терен и на трибини

Големото дерби во петок ќе се одигра во вечерниот термин од 21:00 часот, кога на Вембли во…