Дома Македонски спорт Нов гол на Трајковски: Ја спаси Ал Фехја од пораз! 🎥

Нов гол на Трајковски: Ја спаси Ал Фехја од пораз! 🎥

Репрезентативецот на Македонија, Александар Трајковски постигна нов гол за тимот на Ал Фехја во Саудиска Арабија.

Трајковски беше стрелец на гол против Ал Раед за реми на Ал Фехја. Гостинскиот поведе уште во 24-тата минута од средбата, а Трајковски на десетина минути пред крајот не дозволи неговиот тим да биде поразен.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец се најде на вистинското место по една упатена топка од српскиот напаѓач Милан Павков.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…