Дома Фудбал Италија Новото засилување на Интер јавно призна дека не е задоволен!

Новото засилување на Интер јавно призна дека не е задоволен!

0

Ова лето на „Џузепе Меаца“ како големо засилување пристигна аргентинскиот репрезентативец Лаутаро Мартинез.

Иако многу се очекуваше од Аргентинецот, сепак Спалети му дава мала минута, па неговиот татко јавно потврди дека не е задоволен.

Спалети му дава предност на Икарди, но таткото и агент на Лаутаро Мартинез тврди дека двајцата треба да играат заедно.

„Во моментов ситуацијата е навистина лоша, но тоа е фудбал. Спалети игра со еден напаѓач. Немаме ништо против Икарди кој многу му помага на Лаутаро, но двајцата можат да играат заедно. Едноставно Лаутаро сака да игра повеќе“, изјави таткото на Аргентинецот.

Лаутаро Мартинез ова лето пристигна во Интер за 24 милиони евра, а до сега само на четири меча беше во стартниот состав.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Уште еден играч на Реал ќе паузира неколку недели

Младиот играч за врска на Реал Мадрид, Брахим Дијаз ќе биде надвор од терените неколку нед…