Дома Фудбал Англија Нови главоболки за Мурињо – се повреди Погба!

Нови главоболки за Мурињо – се повреди Погба!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, ќе се соочи со нови главоболки, откако најскапото летно засилување, Пол Погба заработи повреда на мечот со Фенербахче.

Погба по еден дуел со противнички фудбалер се пожали на болки во мускулот и не можеше да го продолжи натпреварот.

Се очекува Французинот да го пропушти дуелот со Свонси во недела, а за гостувањето во Велс во комбинација нема да бидат ниту Андер Ерера, Антонио Валенсија и Ерик Баи.

Денес Французинот ќе направи детални испитувања и точно ќе се знае степенот на повредата и колку време ќе биде надвор од терените.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Се спушта завесата во Премиер лигата: Лестер или Евертон, еден ќе ја напушти елитата

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Денес има го…