Дома Македонски спорт Мак фудбал „Новиот тренер на Осогово е мешавина на Анчелоти и Гасперини“

„Новиот тренер на Осогово е мешавина на Анчелоти и Гасперини“

Осогово го назначи Трајче Сенев за нов стратег и овој клуб го претстави Сенев во свој, духовит стил.

Веќе подолго време Осогово доминира на социјалните мрежи помеѓу клубовите, а еве како го претставија Сенев.

„Во потрага по нов тренер пристигна мешавината од Карло Анчелоти и Џан Пјеро Гасперини, а се вика Трајче Сенев!“.

И неговиот изглед навистина изгледа како комбинација од двајцата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Трето засилување за Шкендија: Во Тетово пристигна Игор Вандерсон Да Силва

Тимот на Шкендија денес го потврди трансферот на Бразилецот Игор Вандерсон Да Силва. 24 го…