Дома Фудбал Англија Новиот стадион на Тотенхем изгледа импресивно (видео)

Новиот стадион на Тотенхем изгледа импресивно (видео)

0

Тотенхем оваа сезона домашните натпревари ги игра на „Вембли“, но новиот стадион е готов, па „спарси“ ќе го имаат најубавиот стадион во Англија.

Чекањето на Тотенхем се исплатеше, а англиските медиуми пренесуваат дека „спарси“ ќе дебитираат на новиот стадион на 3-ти април против Кристал Палас.

За изградбата на овој фантастичен стадион вложени се околу 1 милијарда фунти, а капацитетот е 62.000 седишта.

Тотенхем потврди дека стадионот е спремен за пуштање, а како изгледа може да бидите во видеата подолу.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Диего Коста направи уште еден ГОЛЕМ скандал

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста денеска направи уште еден голем скандал. Бразиле…