Дома Фудбал Останато Новиот кикс го налутил Перез Зидан ги брои последните денови, контактиран и неговиот наследник?

Новиот кикс го налутил Перез Зидан ги брои последните денови, контактиран и неговиот наследник?

0
zidane perez

По новиот кикс на Реал Мадрид против Виљареал шпанските медиуми пренесуваат дека Флорентино Перез конечно е спремен да го направи она што фудбалската јавност го очекува веќе подолго време, а тоа е отказ на Зинедин Зидан.

„Кралевите“ беа поразени од Виљареал на „Бернабеу“ со 1:0, а тоа за овој клуб беше и втор пораз во низа на домашен терен.

Да потсетиме, Зидан со Реал во последните две сезони освои две титули во Лигата на шампионите и шпанското првенство, прво после 2012 година. Меѓутоа оваа сезона гигантот од Мадрид игра во навистина лоша форма.

Во Лигата на шампионите беа второпласирани и ги чека тежок натпревар против ПСЖ, додека во домашното првенство, Барселона која е лидер има огромна предност од 16 бодови и практично може да се каже дека веќе сега се простија од титулата.


Следете го Sportski.mk и на


Поради оваа ситуација и последниот кикс на Зидан, како што дознаваат шпанските медиуми Французинот го контактирал селекторот на светскиот шампион, Германија, Јоаким Лев.

Според информациите, Перез имал разговор со Лев и има неговиот план е да го доведе на лето, иако Лев претходно ќе мора да го одработи Светското првенство со Германија.

Како и да е се повеќе станува јасно дека Зидан наскоро ќе биде „бивши“…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Икарди е прва ѕвезда, но „моторот“ на Интер е Брозовиќ!

Лучијано Спаелти успеа да го подигне тимот на Интер на повисоко ниво, па Икарди и дружинат…