Дома Фудбал Англија Новиот договор на Мурињо е готов – познати и деталите!

Новиот договор на Мурињо е готов – познати и деталите!

0

Повеќе нема никаков сомнеж дека Жозе Мурињо наскоро ќе стави потпис на нов договор со Манчестер Јунајтед!

Англиските медиуми пренесуваат дека сите детали се веќе договорени и „Специјалниот“ наскоро ќе се обврзе на верност кон „црвените ѓаволи“ до 2021 година, со опција договорот да биде продолжен на уште една година.

Актуелниот договор на Португалецот истекува во 2019 година, а веќе неколку недели двете страни водат активни преговори за неговото продолжување. Во следните денови се очекува и официјализација на новиот договор.

Раководството на „црвените ѓаволи“ е задоволно од работата на Мурињо и во него гледа долгорочно решение на клупата, а според новиот договор Портуаглецот ќе заработува 15 милиони фунти по сезона.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Атлетико вчера на Реал му прекина низа долга 18 години!

Aктуелниот шампион на Европа не го изгуби само трофејот… И такво нешто мораше да се …