Дома Фудбал Лига на шампиони Новинар пријави: Играчот на Сити го пцуеше ВАР!

Новинар пријави: Играчот на Сити го пцуеше ВАР!

0

Британскиот новинар Симон Мулок објави дека играчот на Манчестер Сити во Микс зоната го пцуел ВАР.

Токму ВАР вечерва го растажи Етихад, освен нормално гостинските навивачи, кои можеа да го започнат големото славје.

При резултат 4:3 Агуеро започна акција во 92. минута, а во гол ја претври Рахем Стерлинг. Меѓутоа, славјето беше прекинато откако ВАР утврди дека Агуеро е во недозволена позиција, а тогаш настана молк на Етихад.

Нормално, сга ќе биде многу тешко играчите на Сити да се вратат на психолошки план и да се вратат во борбата за титулата во Англија, а после синоќешниот натпревар еден од нив го пцуеше ВАР.

„Фернандињо ми кажа само два збора: Да ти е**м ВАР“, објави новинарот на Мирор, Симон Мулок.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Тухел призна: Ако Мбапе или Нејмар заминат, ќе бараме решение!

Тренерот на Пари Сент Жермен, Томас Тухел не беше категоричен дека дека двете најголеми ѕв…