Дома Фудбал Англија Нова лудорија на Џани: Навивачите бараа Лидс да го тргне видеото 🎥

Нова лудорија на Џани: Навивачите бараа Лидс да го тргне видеото 🎥

Од поодамна немаше Џани направено некоја лудорија во Лидс по што стана и препознатлив за англискит емедиуми.

Често пати, да не кажеме скоро секогаш Џани при доаѓањето знае да се направи некоја лудост со која го привлекува вниманието. Така беше и на вчерашниот натпревар на Лидс против Саутемптон.

При доаѓањето на стадионот Алиоски ја зема топката со која треба да излезат судиите на теренот и ја рогна.

Дел од навивачите бараа Лидс да го тргне ова видео за да не дојде до некаква казна за македонскиот фудбалер поради непримерно однесување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…