Дома Трансфер зона Ништо од Турција: Рамос доби богата понуда со специјална клазула

Ништо од Турција: Рамос доби богата понуда со специјална клазула

Изгледаше дека Серхио Рамос кариерата ќе ја продолжи во турскиот гигант Галатасарај, но според последните најави и шпанскиот ветеран може да се пресели во Саудиска Арабија.

Информациите од арапската земја говорат дека Ал Итихад испратил конкретна понуда за да го доведе Рамос.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Според информациите, Рамос има понуда за договор на две години со плата од 20 милиони евра по сезона. Исто така во неговиот договор би имало и клазула со која ќе може да го раскине договорот во било кое време.

Рамос е без клуб откако го напушти Пари Сен Жермен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Tухел ја тестира Барса: Во Баерн го сака еден од најважните играчи на Чави

Познатиот новинар Флоријан Плетенберг објави дека Томас Тухел разговарал со Роналд Араухо …