Дома Фудбал Англија Ништо од трансферот: Тотенхем не го дава Деле Али

Ништо од трансферот: Тотенхем не го дава Деле Али

Играчот за врска на Тотенхем, Деле Али, нема да го напушти клубот во овај преоден рок, пренесуваат медиумите на Островот.

24-годишниот Англичанец имал конфликт со тренерот, Жозе Мурињо, но управата на клубот ќе се обиде да ги реши сите недоразбирања и да го задржи Деле Али во Лондон.

Деле Али беше изоставен во првите два меча од составот на Тотнехем и веднаш се појавија информации дека може да се пресели во ПСЖ или Реал Мадрид.

Минатата сезона во Премиер лигата, Деле Али одигра 25 натпревари на кои постигна осум гола и запиша четири асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Да бидеме искрени сите знаеме кога започна падот на Реал Мадрид“

Во Шпанија, посебно во Мадрид главна тема денес е катастрофалното издание на Реал против Ш…