Дома Трансфер зона Ништо од трампата, Брозовиќ ја одбил Барселона

Ништо од трампата, Брозовиќ ја одбил Барселона


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Италијанските медиуми деновиве пишуваа за евентуална трампа помеѓу Барселона и Интер, така што Кеси би пристигнал во Милано, а во спротивен правец да се пресели Брозовиќ.

Чави смета дека Брозовиќ ќе биде идеална замена за Бускетс и се спремни да го понудат Кеси, за кого Интер покажува сериозен интерес.

Сепак, денеска се огласи агентот на Марцело Брозовиќ кој откри дека неговиот клиент нема намера да си замине од Милано.

„Марсело останува во Интер бидејќи го сака тој клуб“, кратко изјави агентот на Хрватот.

По ваквата изјава јасно е дека до трампата нема да дојде, а и директорот на Интер, Марота потврди дека преговорите се прекинати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Челзи на лето следи голема распродажба: На трансфер листата седум фудбалери

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англискиот гигант Че…