Дома Македонски спорт Николов храбро: Ќе биде тешко, но не и невозможно!

Николов храбро: Ќе биде тешко, но не и невозможно!

Репрезентацијата на Македонија денес доби тежок ждреб во баражот за Мундијалот во Катар.

Во полуфиналето ќе се сретнеме со Италија, додека со евентуален пласман во финалето ќе гостуваме на Италија или Турција. Краток коментар за ждребот за нашиот сајт даде Бобан Николов кој еден дел од својата кариера помина и во Италија.

„Ќе биде тешко, но не и невозможно одиме да се бориме па што биде!“, храбро ни порача Николов.

Така и треба, Италија е силна, но фудбал сите играат!

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Манчестер Јунајтед постигна важна победа против Вест Хем и тоа буквално во последните секу…