Дома Македонски спорт Никола Митревски го продолжи договорот со Порто!

Никола Митревски го продолжи договорот со Порто!

Репрезентативниот голман на Македонија, Никола Митревски го продолжи договорот со Порто до 2024 година.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Денес португалскиот клуб објави дека потпишана нова двегодишна соработка со македонскиот голман кој во овој клуб е од 2020 година. Митревски зад себе има фантастична сезона и е еден од најдобрите голмани во Европа. Признание за одличната сезона е номинацијата за голман на сезоната.

„Задоволство е да се биде дел од Порто, среќен сум што го продолжив договорот, благодарност до навивачите, затоа што освоивме се и изгубивме само еден натпревар, двапати ја поминува групата…Сон за секој ракометар е фајнлфор во ЛШ и растеме како тим за таа цел“, изјави Митревски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Трето коло на Мундијалот: „ТЈ“ ја најавува британската битка, дербито САД – Иран, а ќе игра ли Валенсија?

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Со денешните нат…