Дома Видео Не се шегува: Дончиќ тренира како „Роки Балбоа“ 🎥

Не се шегува: Дончиќ тренира како „Роки Балбоа“ 🎥


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Лука Дончиќ не успеа со Далас да стигне до плеј-офот, а по разочарувачката сезона кошаркарот од Словенија не чекаше многу да ги започне припремите за новата.

Дончиќ исто така го очекуа настапот на Мундобаскетот кон крајот на летото од 26-ти август до 10-ти септември. Словенија игра во групата Ф со Грузија, Зеленортските Острови и Венецуела.

Словенечкиот кошаркар сака успех на тој турнир, но и подобра сезона со Далас, па затоа и напроно тренира во стилот на „Роки Балбоа“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Се најавува најголемата тројка во историјата на НБА! Но, дали е ова реално?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Не е тајна дека Леброн Џејмс и Кајри Ирвинг би сака…