Дома Топ вести Не му е првпат: Манзано еднаш му помогна на Реал на ист начин како што вчера го оштети

Не му е првпат: Манзано еднаш му помогна на Реал на ист начин како што вчера го оштети

Судијата Хесус Хил Манзано предизвика бурни реакции досудениот крај на натпреварот помеѓу Валенсија и Реал Мадрид на само една секунда пред Џуд Белингам со глава да ја смести топката во мрежата.

Меѓутоа, денеска медиумите во Шпанија потсетуваат дека на Манзано не му е првпат да досуди крај додека една екипа сериозен напад. Но, посебно е интересно што во минатото на тој начин му помогна на Реал Мадрид.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во сезоната 2016/2017 Малага на ваков начин му даде гол на Реал, Манзано свирна и иако сите мислеа дека покажува на центарот тој означи крај на средбата. Реал водеше со 2:1 и со тој гол Малага ќе изедначеше на 2:2.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…