Дома Фудбал Италија Не можеше да поверува: Реакцијата на Конте кога слушна дека Мурињо доаѓа во Рома 🎥

Не можеше да поверува: Реакцијата на Конте кога слушна дека Мурињо доаѓа во Рома 🎥

Веста на денот вчера беше дека Рома наредната сезона ќе биде предводена од Жозе Мурињо.

Мурињо на клупата ќе го наследи Пауло Фонсека. Ваквиот развој на настанатите беше изненадување за сите, а таква реакција имаше и тренерот на Интер Антонио Конте.

Новинарот му ја покажа информацијата на Конте на својот мобилен, Конте во прв момент не можеше да поверува.

„Тоа што Мурињо се враќа е одлична вест, му посакувам се најдобро освен кога ќе игра против Интер“, изјави стратегот на „нероаѕурите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Меси херој на ПСЖ, Интер го најде лекот за Шериф 🎥

Вечерва се играа натпревари од третото коло во Лигата на шампионите. Интер го најде лекот …