Дома Македонски спорт Не им се плашиме на Французите: Цапар стартува со Чолаковски, Воша и Илиевски во нападот!

Не им се плашиме на Французите: Цапар стартува со Чолаковски, Воша и Илиевски во нападот!

Новиот селектор на младинската репрезентација Драган Канатларовски офанзивно излегува против големиот фаворит Франција.

Натпреварот со Франција го стартуваме со формација 4-3-3 во која Стефан Чолаковски ќе биде во средината на нападот, а по страничните позиции Марио Илиевски и Арби Воша. За Чолаковски ова ќе биде деби за Македонија.

Во средината се Фазлагиќ, Агрон Елези и Томче Гроздановски. На стоперските позиции се Метју Божиновски и Ѓурковски, десен бек Ѓорѓи Јанкулов е десен бек, а Филип Антовски лев.

КаЈ Французите во првиот состав е и најголемата ѕвезда на овој тим Едуардо Камвинга кој пред неколку дена го комплетираше трансферот во Реал Мадрид.

Натпреварот започнува во 18:30 часот со директен пренос на Арена Спорт.

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Влатко Андоновски: Не знам дали во Македонија воопшто имаше женски фудбал кога заминав за САД

Влатко Андоновски веќе подолго време работи како селектор на женската фудбалска репрезента…