Дома Останати Кошарка НБА Не запира: Леброн и на 39 години испиша нова историја во Лејкерс

Не запира: Леброн и на 39 години испиша нова историја во Лејкерс

Првата ѕвезда на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс очигледно не планира да застане и покрај тоа што е на залезот на четвртата деценија од животот.

Леброн не само што го одведе својот тим до полуфинале од НБА Купот, туку и во победата против Феникс постави рекорд.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


„Кралот“ стана највозрасен играч кој на еден натпревар постигнал најмалку 25 поени и додал уште 10 асистенции и пет скока. Кај Лејкерс тоа им успеало само на Меџик Џонсон и Коби Брајант кој тоа го направиле во многу помлади години.

На завршниот турнир во петок наутро кој се игра во Лас Вегас, Лејкерс ќе се соочат со Њу Орлеанс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Го добивме најплатениот тренер во историјата на НБА!

Познатиот стратег Стив Кер кој со голем успех го води тимот на Голден Стејт доби нов догов…