Дома Трансфер зона Не е во Манчестер Јунајтед: Варан откри во кој клуб сака да се пензионира

Не е во Манчестер Јунајтед: Варан откри во кој клуб сака да се пензионира


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Искусниот дефанзивец на Манчестер јунајтед, Рафаел Варан призна дека би сакал да се пензионира во дресот на Реал Мадрид, каде што играше неколку сезони и освои 10 трофеи.

Французинот си замина од „Сантијаго Бернабеу“ во 2021 година и се пресели во Манчестер јунајтед за 40 милиони евра.

Варан е важен во одбраната на „ѓаволите“, каде што игра покрај Лисандро Мартинез, а има договор со премиерлигашот до 2025 година.

Дефанзивецот во разговор со медиумите кажа дека мала е веројатноста да се врати во Мадрид, но негова желба е да се пензионира во дресот на „кралевите“.

Варант за „кралскиот клуб“ одигра 360 меча и постигна 17 голови и седум асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед тргнува по Мане

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Садио Мане е незадо…