Дома Фудбал Италија Несторовски почна да дава голови за Удинезе (видео)

Несторовски почна да дава голови за Удинезе (видео)

Македонскиот репрезентативец, Илија Несторовски почна да ги тресе мрежите и со дресот на Удинезе.

Тимот од „Фриули“ одигра пријателски меч против нисколигашот Кјарлинс, поведи со 7:0, а Несторовски беше двоен стрелец.

Македонскиот репрезентативец постигна два гола, по еден во двете полувремиња.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Сити се огласи откако им беше поништена казната за неиграње во Лигата на шампионите

Манчестер сити соопшти дека е задоволен со одлуката на Судот за спортска арбитража во Лоза…