Дома Видео Неспортски потег во Србија: Не можеше да му ја земе топката, па го нападна со боксови 🎥

Неспортски потег во Србија: Не можеше да му ја земе топката, па го нападна со боксови 🎥

Во српската Суперлига Раднички беше поразен од ТСЦ со 0:3, но овој натпревар беше обележан со срамен потег на капитенот на Раднички, Александар Пејовиќ.

Додека беше тензично на натпреварот Стојиќ направи прекршок врз Арсиќ, а капитенот Пејовиќ сакаше да дојде побрзо до топката. Кога не успеа во обидот го турна Пејовиќ на тревникот и му удри неколку боксови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Голман од Романија постигна мајсторски гол од слободен удар 🎥

Голманот на романскиот тим Богдан Каука кој го чува голот на второлигашот Брашов постигна …