Дома Фудбал Италија „Нероаѕурите“ со ретро дизајн: Интер ги претстави новите дресови (Фото)

„Нероаѕурите“ со ретро дизајн: Интер ги претстави новите дресови (Фото)

0

Додека го чекаат последниот натпревар против Лацио во неизвесност дали ќе играат во Лигата на шампионите или Лигата на Европа наредната сезона од Интер одлучија да ги израдуваат навивачите со дресовите за сезоната 2018/2019.

Интер денес преку друштвените мрежи објави неколку фотографии од својот нов дрес кој е сличен на претходниот, но поприлично во ретро дизјан и гарнитурата потсетува на оние од крајот 90-те.

Секако, тука е и „Пирели“ без кој дресот на Интер едноставно не може да се замисли.

Навивачите на Интер секако ќе се радуваат и на појавувањето на Мауро Икарди на промоцијата на дресовите.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Мајсториите на Барди и Меси: Ла Лига го смести Барди „рамо до рамо“ со супер ѕвездата (видео)

Oвој викенд започнува новата сезона во шпанската Примера, а официјалната страна на „Ла Лиг…