Дома Останати Кошарка Неофицијално: Јокиќ донел одлука за Олимписките игри!

Неофицијално: Јокиќ донел одлука за Олимписките игри!

Еден од најдобрите кошаркари на денешницата, асот на Денвер Нагетс и на репрезентацијата на Србија, Никола Јокиќ ќе учествува на Олимписките игри.

Оваа информација ја пренесе Информер, со дополнување дека Јокиќ за оваа одлука веќе го известил селекторот Светислав Пешиќ.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Информацијата се уште не е официјална, па затоа треба да се почека. Ќе потсетиме, српските медиуми пред неколку недели веќе објавија еднаш дека Јокиќ донел одлука да игра, но потоа следуваше демант.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Една победа го дели Бостон од НБА историја

Бостон Селтикс, предводени од ѕвездите Џејсон Тејтум и Џејлен Браун ги победија Далас Маве…