Дома Фудбал Останато Необичен фудбалски натпревар: Младинците на Гремио играа против женската репрезентација на Бразил

Необичен фудбалски натпревар: Младинците на Гремио играа против женската репрезентација на Бразил

Необичен фудбалски натпревар беше одигран во Бразил, а на теренот се најдео кадетскиот тим на Гремио и женската репрезентацијата на Бразил која се припрема за олимписките квалификации.

На крајот младинците на бразилскиот гигант ја победија женската селекција на „Кариоките“ со убедливи 6.0, а се играа две полувремиња од по 30 минути.

Селекторката на Бразил, Пиа Сундхага истакна дека овој натпревар бил важен за нејзината селекција.

„Важен натпревар од неколку причини. Прво поради брзината која ја поседуваат овие млади фудбалери Потоа натпреварот е важен за индивидуалниот развој на фудбалерките кои учеа да реагираат брзо, подобро да ја штитат топката и да бидам повеќе спремни за предизвците во 2021 година“, изјави таа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Пандев и Ангеловски „уловени“ во луксузен ресторан во Букурешт 📷

Во романаските медиуми се појавија фотографии кои можат да предизвикаат проблеми за македо…