Дома Останати Кошарка Нено блеска: Со нов потег одново ги воодушеви Шпанците ?

Нено блеска: Со нов потег одново ги воодушеви Шпанците ?

Tимот на Хувентуд за кој настапува македонскиот кошаркар Ненад Димитријевиќ одигра одличен натпревар против Естудиантес и славеше победа со 97:70.

Димитријевиќ играше на високо ниво и беше еден од најдобрите во редовите на Хувентуд, а го имаше и потегот на мечот. Нено прво со финта се ослободи од својот чувар, а потоа изведе мајсторско положување на втор обрач. Натпреварот го заврши со 10 поени и 5 асистенции.

Ова е веќе втор натпревар во низа на кој Димитријевиќ се истакнува со одличен потег. Тука погледнете како во минатото коло си поигра со комплетната одбрана на Фуенлабрада.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Пандев и Ангеловски „уловени“ во луксузен ресторан во Букурешт 📷

Во романаските медиуми се појавија фотографии кои можат да предизвикаат проблеми за македо…