Дома Фудбал Италија Нема ни 20 години, а веќе 150 настапи за Милан: „Росонерите“ го слават Донарума (видео)

Нема ни 20 години, а веќе 150 настапи за Милан: „Росонерите“ го слават Донарума (видео)

0

Иако се уште нема наполнето 20 години, Џанлуиџи Донарума синоќа го запиша 150-от настап во дресот на Милан.

Со тоа Донарума влезе меѓу 10-те голмани со најмногу настапи во историјата на миланскиот гигант.

Колку е ова големо постигнување покажува и фактот што ниту легендарниот Паоло Малдини немал 150 настапи за Милан на 19 години.

Поради овој јубилеј, Милан публикуваше видео со 150 одбрани на Донарума, кој несомнено е иднина на „росонерите“ и италијанската репрезентација.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Јаховиќ направи глупост и заработи црвен картон против Фенербахче (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач од редовите на Коњаспор Адис Јаховиќ направи несфатлив потег во натпр…