Дома Видео Нема милост во фудбалот: Кагава со дриблингот го расплака синот

Нема милост во фудбалот: Кагава со дриблингот го расплака синот


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Јапонскиот фудбалер Шинџи кагава стана хит на социјалните мрежи поради својот син.

Кагава со Борусија Дортмунд се спрема за вториот дел од сезоната, а на еден од тренинзите беше и неговиот помал син. Тој на крајот одлучи да си поигра со него, а видеото стана хит на интернет.

Очигледно Јапонецот не попушта на синот кога е фудбалот во прашање и со своите дриблинзи успеа да го расплаче.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…