Дома Фудбал Останато Некогаш вредеше 100 милиони евра, денес не сака ниту да тренира

Некогаш вредеше 100 милиони евра, денес не сака ниту да тренира


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Поранешниот англиоски репрезентативец, Деле Али има голем пад во кариерата во последните неколку сезони.

Фудбалерот на Евертон кој во овој момент е на позајмица во Бешикташ пред пет години според специјализираниот сајт за трансфери, „Трансфермаркт“ вредеше 100 милиони евра, денес 11, но и тоа е сума која никој не сака да ја плати за него.

Додека играше за Тотенхем беше еден од најдобрите во светот и така заслужи повик во селекцијата која играше на Светското првенство во 2018. година.

За Бешикташ одигра 17 натпревари и постигна три гола оваа сезона, но поради повреди и недостаток на дисциплина почнаа повредите. Неговиот пад го опиша Алекс Ивоби кој беше негов соиграч.

„Тој и самиот кажува дака не е играч за тренинг, освен ако не игра натпревар на треингот и тогаш е мотивиран. Когаќ е дојде натпреварот, ќе направи нешто, но ако не се трудите на тренинзите полека ја губите формата. Затоа тренерите не му веруваат“, објасни Ивоби.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

УЕФА му задава тежок удар на Јувентус!?

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Нови лоши ве…